2019/2020
8B. klasė
Auklėtoja- Loreta Jankūnienė

Mes, aštuntokai, norim pasidalinti su jumis mūsų projektinės veiklos „Mokomieji dalykai per objektyvą“ rezultatais. Kaip mes dirbome? Įvairiai - juokaudami ir ginčydamiesi, klysdami ir vėluodami, bet tikrai nenuobodžiai. Rinkome faktus ir akimirkas, kaupėm patirtį ir prisiminėm, ką žinojom, bet jau buvom primiršę. Gal ne iš karto viskas pavykdavo, bet džiaugėmės, kad toje veikloje atradome ne tik mokomuosius dalykus, bet geriau pažinome save ir šalia esančius draugus.
Taigi, pristatome jums savo kūrybinius darbus.



2020/06/08 Pamokos - dailė, chemija ir technologijos.
Sąvokos:
1. Natiurmortas – tai dailės žanras (tapybos, kartais ir grafikos), kuriame dažniausiai vaizduojami negyvi daiktai. Tokie kaip – nuskinti vaisiai, gėlės, medžioklės ar kitos žmogaus veiklos atributai.
2. Tankis – tai fizikinis dydis, rodantis medžagos masę vienete. Šis dydis žymimas - ρ, arba kitaip tiesiog Ro.
Taigi, kuo didesnis tankis, tuo daugiau masės tenka tūrio vienetui.







Aliejus yra lengvesnis už vandenį jis pakyla, o nesusimaišo todėl, kad riebalai nesusimaišo su vandeniu.
Aliejus- 50 ml (V)
- 0,92 (ρ) g/cm3
- 46g (m)
Arbata-100ml (V)
- 1g/cm3 (ρ)
- 100g








Bandyme naudojome skirtingus skysčius (kefyrą, aliejų, vandenį, limonadą ir sultis). Pylėme kiekvieną gėrimą atskirai bandydami atitaikyti po 2 cm. Stebime skysčius. Jie nesusimaišo ir gula stiklinėje sluoksniais, dėl skirtingo tankio. Lengviausias, mažiausiu tankiu pasižymintis, skystis „guli“ viršuje, o sunkiausias – apačioje. Todėl kefyras ,,guli“ apačioje, kadangi jis – sunkiausias.












Natiurmorte matome skirtingų tankių skysčius. Aviečių uogienė, vanduo ir aliejus. Jų santykis yra: vandens santykis yra maždaug 1:2,5 – 1,3; Aliejaus santykis 1:1; Aviečių uogienės santykis yra 0,5kg: 1kg. Aliejus yra lengvesnis už vandenį nes aliejaus tankis yra 920–927 kg/m3; uogienė yra sunkesnė už vandenį ir aliejų, jos tankis yra 1030 kg/m3, o vandens tankis yra 1000 kg/m3.

















Pienas- 1.026 g/cm3 Spiritas 95%- 420 g/cm3 Alyvuogių aliejus- 0.93g/cm3
Kadangi pienas sunkiausias jis nusileidžia žemyn, o aliejus pakylą aukštyn.




























Aliejus – neutrali, nepolinė cheminė medžiaga, kuri yra klampaus skysčio būsenoje aplinkos temperatūros sąlygomis ir nesimaišo su vandeniu.Aliejus lieka virš vandens, nes vanduo sunkesnis. Keičiantis temperatūrai vanduo tampa klampesnis už aliejų. Tad vanduo būna viršuje, o aliejus apačioje.

2020/06/09 Pamokos - rusų ir vokiečių kalbos, tikyba.
Sąvokos:
1. Maisto piramidė – paprastas ir populiarus būdas parodyti, koks turėtų būti mūsų racionas, porcijų dydis ir proporcijos tai ir yra – sveika, subalansuota mityba, kuri pabrėžia maisto produktų įvairovę, maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų kiekį (atsižvelgiant į amžių, lytį, sveikatos būklę, fizinį aktyvumą), tinkamą baltymų, angliavandenių, riebalų santykį, pakankamą energijos (kilokalorijų) kiekį ir produktų maistinę vertę.











Nuo senovės mus lydi šilčiausi prisiminimai apie gimtuosius namus. Žmogus, kaip medis įauga į savo tėvų žemę ir iš čia semiasi stiprybės visam gyvenimui. Čia, tėvų žemėje, įmintas pirmasis žingsnis, čia iš Motinos rankų mes gavome pirmąjį duonos kąsnį.









Seniau, o gal labai seniai mūsų senieji lietuviai maitinosi tik duona. Po trupitį plėtėsi pasaulėžiūra, tad plėtėsi ir mityba. Kaip mokslininkai sako, senovėje žmonės maitindavosi labai sveikai – duona, kruopos, įvairios daržovės ar vaisiai. Liesdavo sau ir pasmaližiauti saldainiais ar nuskintais pienių žiedais. Tačiau senovėje sielą maitino ne tik maistas, bet ir – dvasinis pienas. Kitaip tariant psichologija.











Senovėje žmonės labai tikėjo Dievą, Žemės kurėją, jam atiduodavo visa save maldomis. Skaitydavo biblijas ir melsdavosi su rožančiais. Tai juose išugdė tikėjimą, pasitikėjimą. Jie laisvai galėdavo išsipasakoti vienas kitam, nes sakydavo, kad viską Dievas mato. Pramogaudami užsiiminėdavo teatru – vaidyba, tai jiems išugdė drąsa ir pasitikėjimą jau nebe kitu, o pačiu savimi.











„Mokyti žmogų žinių, o ne vertybių reiškia grėsmę visuomenei.“ – Teodoras Ruzveltas
Kai norime, kad vaikas išmoktų važiuoti dviračiu - kantriai jį to mokome. Kai norime, kad vaikas išmoktų valytis dantis - taip pat jį to mokome. Suprantame, kad tai - ilgas procesas, rezultatų nesitikime po vienos dienos, vienos savaitės, o dažnai dar ir po mėnesio reikia padėti ir priminti.
Daugybės dalykų nepaliekame savieigai. Taip turėtų būti ir su charakterio bei vertybiniu ugdymu.


Vertybių problema domino daugybę filosofų ir mokslininkų atstovavusių įvairias mokyklas ir pozicijas. Vertybės apima įsitikinimus, veiklą, nuomones, moralines normas, tradicijas, savireguliaciją, vaizduotę ir visuomeninę nuomonę, o taip pat dar ilgesnį sąrašą labiau objektyvių ir materialių dalykų. Kaip ir saugumo poreikiai, vertybės labai įtakoja mūsų pasirinkimus, mūsų elgesį.
Mityba turi būti individuali kiekvienam, bet kalbant apie Viduržemio jūros mitybos piramidę – ji labai tinkama Lietuvos gyventojams pagal jų bendrą sveikatos būklę.






2020/06/10 Pamokos - fizika, anglų kalba ir muzika.
,,In order to have clean air in cities, you have to go electric."
-Elon Musk
“I learned very early the difference between knowing the name of something and knowing something.”
- Richard P. Feynman
,,Education is the passport to the future, for tomorrow belongs to those who prepare for it today.”
-Malcolm X














Elektromobiliai? Kas tai? Tai automobilis, varomas vieno ar daugiau elektrinių variklių. Šie automobiliai pasirodė 1880m., tačiau neišsilaikė, nes nebuvo tinkamos įrangos ir įkrovimo aikštelių, buvo pradėta masinė paprastų, kuru varomų automobilių gamyba. Jie vėl išpopulerėjo 2015 metais, o dabar 2020 jie pasiekė populiarumo viršūnę.













Pirmasis Galilėjų išgarsinęs atradimas buvo atrasti Saturno žiedai- tai planetos žiedų sistema, besisukanti apie Saturną. Daugiausiai susideda iš ledo ir dulkių.Pirmasis apie Saturno žiedų stebėjimą 1610 m. paskelbė Galilėjas Galilėjus. Pirmasis žiedo idėją 1655 m. iškėlė Christiaan Huygens. Olandų astronomas manė, jog Saturno žiedas yra kietas ir vientisas.













Mokslininkai sukūrė skraidantį mikrorobotą Ontario (JAV) waterloo Universiteto mokslininkai Sukūrė skraidyti galinčius mikroskopinius robotus. Jie "apginkluoti" mažyčiais pincetais, valdomais lazerio spinduliu. Kūrėjų teigimu, šios mašinos artimiausioje ateityje leis efektyviau neutralizuoti toksines atliekass






Galijelo galilėjus, yra žmogus išradęs vieną svarbiausių žmonijos prietaisų - teleskopą. 1608m. Galilejo Galilėjus Nyderlanduose su savo briežinių pagalbą, sukonstravo pirmajį žmonijos teleskopą, kuris didino vaizdą 20 kartų.






Elektros lemputė – pakeičiamas elektrinis šviestuvo ar kartais buitinio ar kitokio prietaiso komponentas.
PLIUSAI.
1. Garina šilumą.
2. Skleidžia šviesą.
3. Yra lempučių, kurios sunaudoja nedaug elektros.
MINUSAI.
1. Lemputės yra jautrios karščiui.
2. Yra lempučių, kurias naudoja 95% šilumai, o ne šviesai skleisti.
3. Liuminescencinės sudužusios lemputės gali pakenkti sveikatai.










2020/06/11 Pamokos - matematika, fizinis ugdymas.
Sąvokos:
1. Trikampis – paprasčiausias daugiakampis, turintis tris viršūnes ir tris jas jungiančias kraštines. Visų trikampio vidinių kampų suma lygi 180 laipsnių.
2.Lygiašonis trikampis – trikampis, kurio dvi kraštinės tokio pat ilgio. Jos vadinamos šoninėmis kraštinėmis, o trečioji – pagrindu.
3. Statusis trikampis – trikampis, kurio vienas kampas yra status.
4.Pentagrama - penkiakampė žvaigždė.
5.Keturkampis – geometrinė figūra, sudaryta iš keturių taškų ir keturių nuosekliai juos jungiančių atkarpų.


6.Rombas – lygiagretainis, kurio visos kraštinės lygios.
7.Lygiagretainis – toks keturkampis, kurio priešingosios kraštinės yra lygiagrečios.
8.Trapecija - keturkampis, kurio dvi priešingosios kraštinės lygiagrečios, o kitos dvi kraštinės nelygiagrečios.
9.Apskritimas - uždara kreivė, kurios visi taškai vienodai nutolę nuo centro.











Panaudotos figūros ir jų perimetrai:
1.Stačiakampis - 0,3m
2.Rombas - 2,8m
3.Lygiašonis trikampis - 0,42m
4.Statusis trikampis - 2,13m
5.Apskritimas - 1,37m





Panaudotos figūros ir jų perimetrai:
1.Trikampis - 1,35m
2.Rombas - 1,8m
3.Kvadratas - 1,8m
4.Lygiagretainis - 1,37m





Grupės narių ūgiai: 1,7m; 1,66m; 1,83; 1,8m, todėl žinat šiuos duomenis apskaičiavome sudarytų figūrų perimetrus:
Kvadrato - 1,7 + 1,66 + 1,83 + 1,8 = 6,99m
Rombo - 1,7 + 1,66 + 1,83 + 1,8 = 6,99m
Trikampio - 1,7 + 1,83 + 1,8 = 5,33m
Apskritimo(ilgis) - 1,7 + 1,66 + 1,83 + 1,8 = 6,99m
Trapecijos - 1,7 + 1,66 + 2,28 + 0,9 = 6,54m
Stačiakampio - 1,7 + 0,9 + 1,83 + 0,9 = 5,33m








Sudarytos figūros ir jų perimetrai:
1.Rombas - 5,2m
2.Trikampis - 3,6m
3. Pentagrama - 15m
4.Stačiakampis - 4,8m







Sudarytos figūros ir jų perimetrai:
1.Trikampis - 1,85 + 1,65 + 1,59 = 5,09m
2.Kvadratas - 1,65 + 1,59 + 1,85 + 1,63 = 6,72m




2020/06/12 Pamokos - lietuvių, geografija, istorija.
ISTORINIAI PAMINKLAI ROKŲ APYLINKĖSE








1941 m. rugpjūčio 2 d. įvykdytos pirmosios žydų žudynės Kauno IV forte. Tautos darbo apsaugos (TDA) bataliono kareiviai, vadovaujami leitenantų Juozo Barzdos ir Jurgio Skaržinsko, iš kalėjimo, buvusio A. Mickevičiaus gatvėje, atvarė pasmerktuosius žydus į IV fortą, kur jau laukė vokiečių karininkai ir kareiviai. Tarp šlaitų buvo iškastas keliolikos metrų ilgio ir kelių metrų pločio griovys, prie kurio grupėmis buvo varomi ir šaudomi žmonės. Per apie dvi valandas trukusias žudynes, TDA bataliono ir vokiečių kareiviai nušovė 209 žmones: 170 žydų, 33 žydes, 1 JAV žydą, 1 JAV žydę ir 4 lietuvių komunistus.



IV fortas? Kas tai? Tai Kauno tvirtovės dalis. Jis yra miesto pietuose, Rokuose, Plytinės g. 15. Fortas plyti Nemuno kairiojo slėnio viršutinėje terasoje, prie Linksmės upelio ištakų. Šis fortas netgi buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą 2002 metais.


Tačiau IV-asis fortas turi turtingą istoriją, jis mena ir kraupius Antrojo pasaulinio karo įvykius. Pirmomis karo dienomis netoli Rokų žuvo daugiau kaip 700 rusų karių, kurie buvo palaidoti prieštankiniame įtvirtinime. 1941 – 08 – 18 forte buvo sušaudyti ir palaidoti 500 žydų inteligentų. Karo metais į pietrytinę forto pusę atvarydavo ištisas kolonas pasmerktųjų. Iš viso čia nužudyta 4000 žydų. Anot liudininkų pasakojimų, Rokuose būdavo girdėti kulkosvaidžių šūviai. Sušaudytuosius užpildavo nestoru žemių sluoksniu – keletą savaičių verždavosi į viršų kraujas. Ne vienas rokietis su siaubu prisimena baltų šešėlių minią, pasirodydavusią, praėjus kelioms dienoms po susišaudymo. Karo pabaigoje sušaudytuosius degino.

Ant Jiesios krantų pradėtas kurti Nepriklausomybės parkas priklauso Panemunės seniūnijai. Šiuolaikinis Nepriklausomybės parko kraštovaizdis yra liūdina, jo akmuo apaugęs samanomis, o parkas yra netvarkomas jau kelerius metus. Anksčiau Nepriklausomybės parkas buvo labai lankomas ir populiarus, o dabar jis negražus. Taip pat šitas parkas yra susijęs su Nepriklausomybės diena.







PAMINKLAS REZISTENTAMS
Kad Lietuvos žemė aplaistyta ją mylinčių sūnų krauju, kad Lietuvos laisvė atpirkta gyvybių kaina, supratome apsilankę Rokų kaime sančiame Gustaitynės vienkiemyje. Čia pastatytas atminimo kryžius rezistentams, žuvusiems nuo okupantų tarnų kulkų. 2005 m. rugpjūčio 27 d. Gustaitynėje, savo tėviškėje, tremtinė Onutė Stasiulevičiūtė-Čepienė kartu su giminaičiais Lina ir Valentinu Stasiulevičiais suorganizavo paminklo rezistentams, žuvusiems Stasiulevičių sodyboje, atidengimo šventę. Didžiuliame respublikiniame renginyje, vadovaujami Antano Lukšos, dalyvavo rezistentai iš visos Lietuvos, atvyko LR Seimo narių, kitų garbingų svečių.




Manau, jums patiko mūsų darbai. O jei kažkur praslydo klaidelės, prisiminkite lietuvių liaudies patarlę: „Neklysta tik tas , kuris nieko neveikia.“
2019/2020
8B. klasė
Auklėtoja- Loreta Jankūnienė

Mes, aštuntokai, norim pasidalinti su jumis mūsų projektinės veiklos „Mokomieji dalykai per objektyvą“ rezultatais. Kaip mes dirbome? Įvairiai - juokaudami ir ginčydamiesi, klysdami ir vėluodami, bet tikrai nenuobodžiai. Rinkome faktus ir akimirkas, kaupėm patirtį ir prisiminėm, ką žinojom, bet jau buvom primiršę. Gal ne iš karto viskas pavykdavo, bet džiaugėmės, kad toje veikloje atradome ne tik mokomuosius dalykus, bet geriau pažinome save ir šalia esančius draugus.
Taigi, pristatome jums savo kūrybinius darbus.



2020/06/08 Pamokos - dailė, chemija ir technologijos.
Sąvokos:
1. Natiurmortas – tai dailės žanras (tapybos, kartais ir grafikos), kuriame dažniausiai vaizduojami negyvi daiktai. Tokie kaip – nuskinti vaisiai, gėlės, medžioklės ar kitos žmogaus veiklos atributai.
2. Tankis – tai fizikinis dydis, rodantis medžagos masę vienete. Šis dydis žymimas - ρ, arba kitaip tiesiog Ro.
Taigi, kuo didesnis tankis, tuo daugiau masės tenka tūrio vienetui.







- < BEGINNING
- END >
-
DOWNLOAD
-
LIKE
-
COMMENT()
-
SHARE
-
BUY THIS BOOK
(from $7.79+) -
BUY THIS BOOK
(from $7.79+) - DOWNLOAD
- LIKE
- COMMENT ()
- SHARE
- Report
-
BUY
-
LIKE
-
COMMENT()
-
SHARE
- Excessive Violence
- Harassment
- Offensive Pictures
- Spelling & Grammar Errors
- Unfinished
- Other Problem
COMMENTS
Click 'X' to report any negative comments. Thanks!